MEDICAL GROUP TURKEY | Sağlık Şehri
background

Boyun Germe

Boyun Germe veya Boyun gerdirme operasyonu, çene çizgisi ve boyun bölgelerinde yaşlanma belirtileri gösteren hastalara uygulanan bir operasyon türüdür.

Yüz Gerdirme Ameliyatı Kimlere Uygundur?
Boyun Gerdirme Kimlere Uygundur?

Boyun germe ameliyatları şu durumlarda yapılabilir: Boyunda gevşek cilt, çene çizgisinde sarkmaya neden olan aşırı yağ ve deri, çene altındaki yağlı bölgeler, boyundaki cildin sarkıklığına kalıtsal faktörler, çevresel koşullar ve aşırı stres neden olabilir.

Çok daha genç olup belli bölgelerinde sarkma ve kırışıklığı olan kişiler ise mini yüz germe işleminden faydalanabilir. Mini yüz germe ameliyatı; yaşı genellikle 40 yaş ve üzeri hastaların çok daha minimal müdahalelerle yaşlanma belirtilerinden kurtulabileceği ameliyatlardır.

Yüz germe, ciltteki derin sarkmaları, deri birikmelerini ve kırışıklıkların görünümünü gideren en etkili gençleşme uygulamalarından biridir. Fakat yüz germe yaptırmaya karar veren bir kişinin ameliyatının kapsamını iyi bilmesi ve olası sonuçlardan önceden haberdar edilmesi gerekir.

Yüz gerdirmeye uygun olup olunmamasını belirleyen en önemli faktörler; yaş, yaşlanma derecesi, sarkma ve yüz anatomisindeki yaşlanmaya bağlı değişimlerdir. Tüm kriterler değerlendirilerek yüz germe ameliyatına uygun olup olmadığınız belirlenebilir.

Boyun Germe Nedir?

Boyun gerdirme, Yaşlanma, genetik problemlerden veya genç yaşlarda ileri derece kilo alıp vermelerden kaynaklı boyun ve gıdı kısmında meydana gelen sarkmalara karşı uygulanabilecek cerrahi prosedürler bütünüdür. Bazı hastalar bunu diğer bölgelerdeki cilt sağlam ve sağlıklı olmasına rağmen yaşarlar. Bu durumlarda, tek başına bir boyun gerdirme, bu sorundan kurtulmalarına yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, hastalar genellikle boyun kaldırma operasyonlarının yanı sıra yüz germe, kaş kaldırma, yağ transferleri ve göz kapağı ameliyatları gibi ek operasyonları tercih ederler. Bu şekilde, tüm yüzlerini gençleştirebilir ve genç bir görünüm elde edebilirler.

Boyun Germe Operasyonu Süreci Nasıl İlerler

Boyun gerdirme ameliyatı sürecini üç başlık altında inceleyeceğiz: ameliyat öncesi, sırasında ve sonrasında.

Ameliyattan Önce

Önce sağlık danışmanlarımızla görüşeceksiniz ve birlikte ameliyat için hedeflerinizi ve beklentilerinizi tartışacaksınız. Bazı analizler yaptıktan sonra, doktorunuz hangi cerrahi yöntemin sizin için daha uygun olduğuna karar vermelidir.

Hastalarımızın isteklerine ulaşmak esastır. Ameliyatınızı hastanemizde yapmayı seçerseniz, cerrahlarımız taleplerinizi karşılayacak bir plan hazırlayacaktır.

Operasyon Sırasında

Ameliyat için hazır olduğunuzda doktorlar lokal anestezi uygulayacaktır. Bu, acı hissetme şansını ortadan kaldırır. Bundan sonra cerrahınız ameliyata başlayacak.

Boyun gerdirme operasyonlarında liposuction en yaygın yöntemdir. Liposuction ile boynunuzdaki fazla yağdan kurtulacaksınız. Bununla birlikte, liposuction sarkmaya karşı etkili değildir. Cerrahınız sarkmayı düzeltmek için farklı bir yöntem uygulayabilir.

Cildin gerilmesi gevşek deri vakalarına karşı etkilidir. Cerrahınız çenenizin altında küçük bir çizgi keser. Cildinizi boynunuzdan alır, kaldırır ve dikkatlice gerer. Cerrahlarımız ideal gerginliği aldıktan sonra, fazla deriyi çıkarırlar.

Ameliyattan Sonra

Ameliyattan sonra büyük olasılıkla az da olsa şişlik ve morarma yaşayacaksınız. Herhangi bir risk olasılığını azaltmak için koruyucu ürünler giymeniz gerekebilir. Doktorunuz size ayrıca bazı ilaçlar reçete edecektir.

Boyun Germe Cerrahisi Sonrası İyileşme Dönemi

Az önce bahsettiğimiz şişlik ve morarma ikinci günden sonra daha da kötüleşecektir. Ama birkaç gün sonra kaybolmaya başlayacaklar.Doktor bir hafta sonra bandajları ve sargıları çıkaracaktır.Yaralarınız ameliyatınızdan sonraki ikinci haftaya kadar iyileşmiş olacak. Ancak, dördüncü haftaya kadar ağır fiziksel aktivite yapmamalısınız.

En azından bandajlarınız temizlenene kadar birkaç gün su ile temastan kaçınmalısınız. İyileşme döneminde boyun kaslarınızda sertlik ve biraz uyuşma yaşayabilirsiniz. Bu normal. Alkollü içeceklerden ve sigara içmekten kaçınmalı, stres seviyenizi ve güneşe maruz kalmanızı sınırlamalısınız. Doktorunuzun tavsiyelerini dikkatlice takip ederseniz, herhangi bir komplikasyondan uzak durmuş olacaksınız.

Boyun Germe Ameliyatı mı Planlıyorsunuz?

Boyun gerdirme fiyatları Türkiye’de AB veya ABD’dekilere kıyasla aslında daha ucuz. Estetik hedeflerinize ulaşabilir ve aynı zamanda seyahat edebilirsiniz. İlgileniyorsanız, boyun gerdirme maliyetleri hakkında size daha fazla bilgi vermekten memnuniyet duyarız.

banner

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Uzman Doktorlarımız ile görüşmek için istediğiniz bölümden lütfen randevu alınız. Uzman ekibimiz sizi arayarak doktorunuz ile randevu zamanını ayarlayacaklar.

Sizi Ne Zaman Arayalım?