MEDICAL GROUP TURKEY | Sağlık Şehri
background

Vücut Germe

Vücut germe, hastanın karnını, poposunu, uyluklarını ve kalçalarını yeniden şekillendiren cerrahi bir işlemdir. Son yıllarda en popüler plastik cerrahi prosedürlerinden biridir. Bu operasyon çok miktarda kilo kaybıyla deformasyona neden olan fazla yağın derinin ve yağın cerrahi olarak çıkarılmasını içerir. Birçok plastik cerrah karın germe operasyonu ile birlikte vücut kaldırma, kalça ve uyluk germe yapabilir.

Vücut Germe Nasıl Yapılır?
Vücut Germe Nasıl Yapılır?

Ameliyat arka tarafta başlar ve önde biter. Doktorlar önce liposuction veya lipoplasti yaparlar, bu genellikle alt vücut germe ile birlikte olur. Bununla birlikte, ön taraftaki kesiklerler abdominoplasti için kullanılanlara benzer. Cerrahlar kesiği kalça kıvrımının hemen arkasına yaparlar ve kalça kemiğine doğru hafifçe kıvrılır.

Karnın ön tarafında kas ayrımı sabittir. Doktorlar fazla yağ ve deriyi gövde etrafından çevresel olarak çıkarır; popo, kalça bölgesi, uyluk ve karın bölgesi gerilir. Derinin altına üç ila beş dren yerleştirir ve kesik organik dikişle kapatılır.

Son olarak, dikişlerin üzerine bir gazlı bez yerleştirilir. Ameliyattan sonra ekip hastayı yakın gözlem altında olacağı iyileşme alanından geçirir. Geniş operasyon alanı nedeniyle, hasta bir gece veya daha uzun süre hastanede kalabilir.

Cerrahi operasyon, vücudun özellikle gerilen bölgelerinde ciddi, görünür, somut sonuçlar yaratır. Bununla birlikte, hastalar beslenme ile ilgili kilo alımını önleyen ciddi programlar uyguladıkları sürece vücut germe yönteminin sonuçlarından faydalanmaya devam ederler..

Doktorlar 6-8 hafta boyunca spor yapmayı yasaklasalar da, sonraki dönemlerde hafif hareketlere izin veriyorlar ve sonrasında normal tempoda spor yapılabiliniyor. Bununla birlikte, çoğunlukla aşırı sıcak havalarda dışarı çıkmaları yasaklarlar. Kendi durumunuz için doktorlarımız sizi bilgilendirecektir.

Öte yandan, işlem sırasında sigara içmeniz yasaktır. İyileşme sürecine verdiği zarardan dolayı, sigara içmek sizin için kalıcı bir soruna neden olabilir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın gerdirme ameliyatı günümüzde iki temel ayrımla yapılır. Birincisi, ileri derece sarkmaları bulunan, kas dokusu zayıflamış, genellikle genital bölge civarında yığılma problemi olan kişiler için uygun olan; tam karın germe ameliyatıdır.

İkincisi ise mini karın germe ameliyatıdır. Mini karın germe ameliyatı; daha minimal sarkması bulunan, kas dokusunda bariz bir problemi bulunmayan fakat göbek bölgesinde cilt fazlalığı olan kişiler için çok daha uygundur.

Her iki ameliyatında ana amacı ciltte fazla bulunan sarkmış cilt görünümünü düzeltip, karın gölgesinin çok daha fit ve formda görünmesini sağlamaktır. İki ameliyat arasındaki temel fark kapsamlarıdır.

Vücut Operasyonu Maliyetleri

Vücut germe cerrahisi fiyatları, karın, bel, uyluk ve kalçalarda sarkma derecesi ve aşırı yağ ve deri derecesi açısından değişir. Ayrıca, hastanın yaşına ve tıbbi durumuna bağlıdır. Maliyeti belirleyen birkaç şey vardır:

  • Yöntem
  • Materyaller
  • Doktorun uzmanlığı.

Burada, makul fiyat politikamız ile, sahip olmak istediğiniz prosedür için size en iyi koşulları sağlıyoruz. Özel durumunuz hakkında daha fazla bilgi için lütfen kliniğimizle iletişime geçin.

Türkiye'de Vücut Germe

Son on yılda, Türkiye plastik cerrahi için en çok tercih edilen destinasyonlardan biri haline gelmiştir. Yüksek kaliteli klinikler, hastaneler, deneyimli ve yüksek vasıflı plastik cerrahlar hastalar için güvenilir tedaviler sunmaktadır.

Bununla birlikte, kliniğimizde, Türkiye’de başarılı bir vücut germe cerrahları ile mükemmel hasta memnuniyeti sağlayarak fark yaratıyoruz. Başka bir deyişle, Türkiye’de bir dizi özel avantajla vücut germe cerrahisinin en iyi sonucu veren ameliyatını sunuyoruz.

Operasyondan Önce ve Sonra

Operasyondan önce alkol, sigara, kan inceltici ve bitkisel ürünlerden kaçınmalısınız. Ameliyat gecesi yemek yemeyi ve içmeyi bırakmak ve ertesi sabah aç hastaneye gelmek gerekir.

Düzenli ilaç kullanıyorsanız, doktorunuzu bilgilendirmeniz önemlidir. Ameliyattan sonra kişisel hijyene dikkat etmek gerekir. Öte yandan, 1,5 ay egzersiz yapmamayı ve en az iki ay sigara içmekten uzak durmayı aklınızda bulundurmalısınız.

Ek olarak, bireysel durumunuz için doktorlarımız size tüm bilgileri verecektir.

banner

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Uzman Doktorlarımız ile görüşmek için istediğiniz bölümden lütfen randevu alınız. Uzman ekibimiz sizi arayarak doktorunuz ile randevu zamanını ayarlayacaklar.

Sizi Ne Zaman Arayalım?