MEDICAL GROUP TURKEY | Sağlık Şehri
background

Meme Küçültme

Meme küçültme ameliyatı, hastanın göğüslerindeki fazla yağ veya dokuyu temizleyen cerrahi bir işlemdir. Oysa, çoğu kadın daha iyi bulduklarından büyük göğüslere sahip olmak ister.Ancak bazı kadınlar için, göğüslerin büyüklüğü o kadar fazla olabilir ki vücutlarıyla orantısız görünürler. Çok büyük göğüsleriniz olduğunda spor yapmak hatta bazen çok basit görevleri yapmak bile zorlayıcı olabilir.

Meme Asimetrisi Düzeltmesi Nedir?
Meme Küçültme Nedir?

Her ne kadar bazı kadınlar büyük göğüslere sahip olmak istese de, bazen orantısız olarak büyük olan göğüsler kişiye rahatsızlık verebilir. Sırt ağrısı veya boyun ağrısı gibi sorunlara sebep olabilir. Bu durumda, göğüs küçültme ameliyatlarını gerçekleştirdiğimiz hastanemize kesinlikle başvurmalısınız.

Büyük göğüsler sadece kadınlar için bir sorun değildir. Bazı erkekler jinekomasti dediğimiz bir durumdan muzdariptir. Bu erkek olmanıza rağmen büyük göğüslere sahip olmanız anlamına gelir. Ancak endişelenmeyin, eğer erkekseniz ve herhangi bir nedenle göğüs küçültme ameliyatına ihtiyaç duyuyorsanız, erkeklerin de bu prosedür için uygun olduğunu bilmelisiniz.

Göğüs küçültme ameliyatından sonra memnuniyet oranları oldukça yüksektir. Hastaların çoğu, operasyondan sonra büyük bir rahatlığa kavuştuklarını ve öz güvenlerinin büyük ölçüde artırdıklarını söylüyorlar. Bazı insanlar için estetik cerrahi gibi gelebilir ancak genellikle rekonstrüktif(onarım) cerrahidir ve hastanın iyiliği için gereklidir.

Meme Küçültme Ameliyatı

Basit bir ifadeyle, göğüs küçültme ameliyatı, hastanın göğüslerindeki fazla doku ve / veya yağın çıkarılması içindir. Hasta, ameliyatın sonunda vücudunun geri kalanıyla orantılı olan daha küçük göğüslere sahip olur.

Meme küçültme ameliyatını gerçekleştirmenin birden fazla yolu vardır. Uygulanacak olan yöntem durumunuza ve doktorun kararına bağlıdır. Doktor, göğüslerinizin boyutunu küçültmek için en uygun yöntemi seçecektir.

Bazen doktorlar, memelerin içindeki yağ miktarını azaltmak için liposuction uygular. Bu temelde standart bir liposuction işlemi olacaktır. Ancak kesme yoluyla açık bir ameliyat da olabilir. Doktorunuz uygun gördüğü takdirde buna hazır olmalısınız. Doktorunuzun ameliyattan önce vereceği talimatlara uymayı sakın unutmayın. Ameliyattan önce yanlış bir şey yaparsanız, ameliyatın başarısını düşürebilirsiniz.

Türkiye’de Meme Küçültme

Hastanemiz, yüksek başarıya sahip göğüs küçültme operasyonları ve memnun kalan hastalar ile dünya çapında tanınmaktadır. Sunduğumuz planlama ve ameliyatların kalitesine ulaşmak kolay değildir. Bu yüzden hastaların çoğu sadece meme küçültme operasyonlarını bizde yaptırmak için Türkiye’ye seyahat etmektedir.

Cerrahlarımız ve teknisyenler gibi diğer hastane çalışanlarımız meme küçültme ameliyatlarında oldukça yetenekli ve tecrübelidir. Bu ameliyatı yıllardır yapıyorlar, bu nedenle diğer hastanelerin cerrahlarından daha uzman olmalarını sağlayan deneyime sahiptirler.

Meme Küçültme Maliyetleri

Meme küçültme ameliyatının maliyeti çeşitli etkenlere bağlıdır. Ameliyatın fiyatını belirlerken en önemli şeylerden biri hastanın ihtiyaçlarıdır.

Hastayı görmeden ve ne tür bir göğüs küçültme ameliyatı yaptıracağına karar vermeden, fiyatı söylemek mümkün değildir. Bu nedenle, en iyi seçeneğin ne olduğunu öğrenmek için sağlık danışmanlarımıza danışabilirsiniz. Ayrıca, meme küçültme maliyetinin bir hastadan diğerine farklılık gösterebileceğini unutmayın.

Çoğu durumda sağlık sigortanız meme küçültme ameliyat maliyetini, tamamını olmasa bile, en azından bir kısmını karşılar. Bu, hangi sebepten meme küçültme ameliyatına ihtiyacınız olduğuna bağlıdır. Neyse ki, sigorta şirketlerinin çoğu göğüs küçültme ameliyatını rekonstrüktif(onarım) cerrahi olarak görmektedir.

Yapabileceğiniz en iyi şey sigorta şirketinizle bağlantı kurmak ve masrafları karşılayıp karşılamayacaklarını sormaktır. Bu şekilde, göğüs küçültme ameliyatına karar verdikten sonra herhangi bir sürprizle karşılaşmayacaksınız.

Göğüs küçültme için en uygun adaylar kimlerdir?

Vücutları ile orantısız büyük göğüsleri olan ve ameliyatı engelleyebilecek sağlık koşulları olmayan herhangi bir kişi, göğüs küçültme operasyonu için uygundur. İyi bir aday olup olmadığınızı öğrenmek için sağlık danışmanlarımızla iletişime geçin.

Göğüs küçültme ameliyatının herhangi bir riski var mı?

Göğüs küçültme ameliyatının riskleri oldukça azdır. Bu yüzden doktorumuzun talimatlarına uyursanız herhangi bir sorun yaşamazsınız.

banner

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Uzman Doktorlarımız ile görüşmek için istediğiniz bölümden lütfen randevu alınız. Uzman ekibimiz sizi arayarak doktorunuz ile randevu zamanını ayarlayacaklar.

Sizi Ne Zaman Arayalım?