MEDICAL GROUP TURKEY | Sağlık Şehri
background

Yüz Gençleştirme

Yüz Gençleştirme, Zaman geçsin istiyoruz, hayallerimiz ya da ulaşmak istediğimiz şeyler için. Fakat her geçen gün, zamanın izleri yüzümüzde belirmeye başlıyor. Zamanın geçişinden aldığımız haz yerini mutsuzluğa bırakıyor. Cilt gençleştirme yöntemleri denememizin yegane sebebi bu. Zaman geçse de zamana yenik düşmek istemiyoruz.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Yöntemleri

Yaşlanma belirtileri herkeste aynı oranda gözükmez, bu nedenle ihtiyaçlar kişiseldir ve dönemsel olarak değişebilir. Kişinin zamanla istekleri değişebilir ve bambaşka bir görünüm arzu edebilir. Ameliyatsız estetiklerin temelinde genç görünme ve daha dinamik bir cilde kavuşma isteği söz konusudur. Estetik ameliyatlar gibi derin ve büyük değişiklikler vaat etmez, genç bir cildin yanında, kişinin yaşlanma sürecini geciktirirler.

Gözden kaçırılmaması gereken en önemli ayrıntılardan biri yaşlanma karşıtı bakım yaptırmaktır. Örneğin düzenli yaptıracağınız bir PRP seansı hem daha genç görünmenizi sağlayacak hem de cildinizi içten besleyecektir. Cildi PRP ya da Mezoterapi gibi bakımlarla beslenmek cildin kalitesini artırır.

Cildin içten beslenmesi en önemli kriterlerden biridir. Bunun için yapılan bakımların içeriğine dikkat edilmelidir. Yüzeye etki eden bir maske size ancak belli oranda bir nemlendirme sağlar. Amaç kırışıklık bakımı ise yüzeysel nemlendirmeler işe yaramayacaktır. Bu gibi durumlarda botoks ve prp uygulamasından faydalanabilir eğer kırışıklık görünümü belirginse dolgu gibi ek uygulamalarla çok daha net bir değişim yaşanabilir.

Cilt Gençleştirme Estetiği

Cilt gençleştirme cerrahi yoldan yapıldığında çok daha etkili sonuçlar elde edilir. Özellikle olgun ve elastikliğini yitirmiş ciltler ciddi oranda gençleşme yaşayabilirler. Cilt germe, boyun germe, alın germe ya da kaş kaldırma gibi cerrahi müdahalelerle belirli bölgelerde ya bütünsel gençleşme sağlanabilir.

Kişinin ihtiyacı doğrultusunda kombin tedaviler planlanabilir. Göz çevresi estetiği ile de minimal alanlarda yaratılacak farklarla çok daha güçlü etkiler yaratılabilir. Göz çevresi yaşlanma belirtilerinin en sık rastlandığı yerlerden biridir.

banner

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Uzman Doktorlarımız ile görüşmek için istediğiniz bölümden lütfen randevu alınız. Uzman ekibimiz sizi arayarak doktorunuz ile randevu zamanını ayarlayacaklar.

Sizi Ne Zaman Arayalım?